Indywidualne warsztaty fotograficzne w Bieszczadach


O WARSZTATACH

Warsztaty Indywidualne to niespotykana dotąd odsłona doskonalenia umiejętności z fotografii pejzażowej i przyrodniczej w magicznych Bieszczadach. To unikatowa forma zdobycia wiedzy oraz nauki u mnie, czyli  Radka Kaźmierczaka, zawodowego fotografa przyrody i współtwórcy portalu BIESZCZADY PHOTOGRAPHY. Zobacz więcej o – Radek Kaźmierczak

Dzikie Bieszczady, fotografia, wędrowanie, tropienie – to cechy które towarzyszą moim wędrówkom. Przestrzenie po których się poruszam są bogate w życie dzikich zwierząt, ale nie stawiam tam foto czatowni. Moje wędrówki są jak bezkrwawe łowy. Tropienie zwierząt w Bieszczadach, to frajda nie do opisania. Te emocje, ta niepewność, zdobywana wiedza i pewien rodzaj zaskoczenia, nadaje niesamowity charakter moim wędrówkom. Te elementy sprawiają, że każde wyjście nawet bez dobrego ujęcia przynosi ogrom doświadczeń które w przyszłości zaowocują. Fotografowanie z foto czatowni w Bieszczadach jest prostsze i wygodniejsze, ale jak dla mnie przynosi dużo mniej radości.

FOTOGRAFICZNE WYPRAWY PO BIESZCZADACH – „Bieszczadzkie fotosafari”

Nie jestem do końce pewien czy termin „fotosafari” to trafne określenie, bo po terenie nie poruszamy się pojazdem lecz na piechotę. Dojeżdżamy jedynie do danego rewiru a dalej zaczyna się tropienie.

Fotografowanie z czatowni, nęcenie, wabienie zwierząt pod obiektyw – tego u mnie nie znajdziesz. Nie zagwarantuję Tobie również, że sfotografujesz w danym dniu wilka niedźwiedzia czy orła przedniego. Ten sposób obserwacji, i ta metoda fotografii dzikiej przyrody, to totalnie nie mój świat. Ja kieruje się zupełnie inną filozofią. Filozofią którą skupia się na poszukiwaniu a nie aranżowaniu.

Ze mną pójdziesz w teren, z eksplorujemy dzikie ostępy i nie wiemy co nas czeka. Zapewne jeśli się rozpada to zmokniemy, pogryzą nas komary a następnego dnia będą nas bolały mięśnie. Ale tak właśnie podglądam świat Bieszczadzkiej przyrody. Zanurzam się w życie zwierząt na ich terenie, i na ich warunkach. Taka forma przede wszystkim daje nieopisaną satysfakcję z wykonanego zdjęcia. Uczy kreatywności, radzenia sobie w rożnych przestrzeniach i pozwala wyćwiczyć zdolności manualne do perfekcji. Sztuka kamuflażu też się przydaje, o czym sami się przekonacie. Gwarantuję, że zdjęcia jakie uda nam się zrobić nie będą powielanymi kadrami z foto czatowni. Będzie to coś Waszego, osobistego i bez wątpienia oryginalnego, a zdobytą wiedzę będziecie mogli sami ćwiczyć w przyszłości.

Zastanawiasz się Jak sfotografować Niedźwiedzia, wilka, lisa, orła czy inne  dzikie zwierzę w Bieszczadach? jest spora szansa, że ze mną sam dojdziesz do odpowiedź na to pytanie.

Bieszczadzkie fotosafari Warsztaty fotografii przyrodniczej w Bieszczadach Radek Kaźmierczakfoto czatownia bieszczady
foto czatownia w bieszczadach bezkrwawe łowy

INFORMACJE:

  • bazą jest Gęsi Zakręt – tu wsiadamy w auto i jedziemy w dany rewir.
  • jeździmy moim autem  – tylko w miejsca (np. parking) z których ruszamy w teren na piechotę.
  • Program warsztatów przygotowywany jest  w oparciu o stopnień Twojego fotograficznego zaawansowania, oraz posiadanego sprzętu. Formuła zajęć jest wielopoziomowa: wyjście w teren i wspólne fotografowanie połączone z nauką, omawianie materiału, rozmowa, wskazówki, porady itp.
  • Każde zgłoszenie należy wcześniej omówić ze mną. Ustalić termin, ilość dni, liczę osób (max 2).
  • Istnieje również możliwość noclegu w bazie (Gęsi Zakręt) – szczegóły (termin oraz koszt) należy ustalić indywidualnie z właścicielami Gęsiego.
  • Jeśli masz pytania, śmiało pisz! KONTAKT
  • Jeśli chcesz komuś zrobić prezent – daj znać a przegotuję voucher który mu wręczysz a szczegóły realizacji omówię z uczestnikiem/uczestnikami.

foto czatownia w bieszczadach bezkrwawe łowy

KOSZTY:

– 1 dzień: 600
– każdy kolejny dzień: 500

foto czatownia w bieszczadach bezkrwawe łowy
foto czatownia w bieszczadach bezkrwawe łowy
tumblr_niof5etAa91u8ko2io1_1280 1

DO ZOBACZENIA W BIESZCZADACH!


TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTATY

    To nie jest foto czatownia!