WSPOMNIENIA, KTÓRE ZOSTAJĄ NA CAŁE ŻYCIE

 

Studniówka to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Ponieważ przyjęcie to organizowane jest na około sto dni przed maturą, stąd też jego nazwa. Dla wielu młodych osób jest to okazja do świetnej zabawy w gronie bliskich przyjaciół. Takie chwile zdecydowanie warto upamiętnić, by po upływie czasu nie odeszły w zapomnienie.

 

 

Kluczowe momenty na studniówce, które warto uwiecznić

Bez względu na to, czy w szkole zapadła decyzja o wynajęciu profesjonalnego fotografa, czy też zdjęcia ma wykonywać któryś z jej pracowników lub uczniów, warto pamiętać o kilku kluczowych momentach, których po prostu nie można przegapić:

  • Uroczysty taniec na studniówce, który otwiera zabawę. Tradycyjnym tańcem, z którego słynie studniówka, jest polonez, ale w niektórych szkołach stawia się na walca lub innego rodzaju efektowny taniec, w którym uczestniczą uczniowie, uczennice, ewentualne osoby towarzyszące oraz kadra nauczycielska.
  • Wybór króla i królowej balu – uroczysty moment i wyróżnienie dla zwycięzców. Król i królowa balu otrzymują nie tylko zaszczytny tytuł, ale też zazwyczaj proszeni są o wspólny taniec.

Poza wspomnianymi gwoździami programu, liczą się jednak również inne momenty. Wprawne oko profesjonalnego fotografa dostrzeże różne zabawne sytuacje, uwieczni na zdjęciach osoby tańczące, zaśmiewające się do łez, okazujące sobie uczucia, odpoczywające lub plotkujące. To właśnie te małe momenty tworzą historię całego wydarzenia.

 

 

Studniówka – zdjęcia klasowe

Zdjęcia klasowe bywają niedoceniane na etapie ich wykonywania, ale po latach okazują się niesamowitą pamiątką. Dotyczy to zarówno ujęć wykonywanych w szkołach – często na tle tablicy lub na sali gimnastycznej – jak i zdjęć ze studniówki.

Grupowe fotografie ze studniówki mają w sobie szczególny urok – temu wydarzeniu towarzyszy niezwykła oprawa wizualna, a każdy uczestnik zabawy jest elegancko ubrany i uczesany. Nie bez powodu właśnie tak brzmią skojarzenia, jakie budzi studniówka: sukienka, garnitur, elegancka fryzura i wieczorowy makijaż, świetna zabawa w gronie szkolnych przyjaciół.

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa, można mieć pewność, że ujęcia klasowe zostaną wykonane z maksymalną starannością. W takim wypadku również przydatna może okazać się ścianka na studniówkę – na jej tle ujęcia indywidualne lub grupowe będą jeszcze bardziej efektowne i tematyczne. Ściankę można wykonać we własnym zakresie lub wynająć. Niektóre lokale oferują tego rodzaju atrakcję w standardzie lub za dodatkową opłatą.

 

 

 

Fotograf na studniówkę

Jednym z najlepszych sposobów na to, by niemal „zatrzymać czas” i utrwalić wspomnienia jest właśnie fotografia. Trudno wyobrazić sobie lepszą pamiątkę z szalonej zabawy w gronie przyjaciół niż profesjonalnie wykonane zdjęcia. Chociaż dziś każdy może robić świetne zdjęcia sytuacyjne przy pomocy smartfona, to jednak nic nie zastąpi ujęć wykonanych przez profesjonalistę. Dlaczego?

  • Decydując się na wynajęcie fotografa, można skupić się na dobrej zabawie i nie myśleć o tym, komu jeszcze trzeba zrobić zdjęcie.
  • Profesjonalny fotograf z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem wykona bez porównania lepsze ujęcia, zadba o ich obróbkę i dostarczy w ustalonym terminie.
  • To czas w którym powinniście się bawić i spędzać razem czas najlepiej jak tylko można. Czy warto tracić ten moment dla robienia „fotek” telefonem? niech fotograf to ogarnie!

Wiele szkół decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów i często okazuje się to doskonałą inwestycją – dzięki pracy fotografa na studniówce, powstają piękne fotografie grupowe i indywidualne, które zdobią później szkolne i prywatne albumy, ramki oraz gabloty.

 

Fotograf na studniówkę – cena, termin, zakres pracy

Decydując się na zatrudnienie fotografa, który uwieczni przebieg studniówki i wykona pamiątkowe ujęcia wszystkim uczestnikom, warto zapoznać się z ofertami, przejrzeć portfolio i wytypować właściwą osobę do współpracy.

Ile kosztuje fotograf na studniówkę? To zależy od konkretnej oferty, ustalonego zakresu pracy, jak również od skali przedsięwzięcia. Inna może być cena za uwiecznienie zabawy dwóch lub trzech klas maturalnych, a inna, gdy uczestników jest dwukrotnie więcej. Podpowiem również, że nie warto zwlekać z decyzją o współpracy z fotografem. Studniówki odbywają się zazwyczaj w styczniu i lutym – to zaledwie kilka weekendów, gdy niemal każda szkoła średnia jest zainteresowana wynajęciem obsługi fotograficznej. By mieć pewność, że na przyjęciu zjawi się fotograf, warto podjąć decyzję o współpracy z wyprzedzeniem i zarezerwować termin.

Jaki jest zakres pracy fotografa na studniówce? Ponieważ studniówka jest przyjęciem niezwykle specyficznym, na którym każdy uczestnik jest bardzo ważny, w zakres pracy fotografa wchodzi wykonanie zdjęć grupowych, sytuacyjnych i indywidualnych (na życzenie). Dzięki temu można mieć niemal pewność, że każdy z uczestników i uczestniczek przyjęcia znajdzie się na fotografiach.

Dla jeszcze lepszego efektu, by zdjęcia nie powstawały wyłącznie na parkiecie lub za stołem, warto rozważyć coraz popularniejsze rozwiązanie, jakim jest ścianka do zdjęć na studniówkę – na jej tle ujęcia będą prezentowały się modnie i stylowo. To popularny trend w modzie okolicznościowej. Dlatego też na każdym zleceniu jestem w duecie, gdzie jeden z nas zajmuje się częścią taneczną, a drugi jest wyłącznie od zdjęć na ściance. Wszystko po to aby maksymalnie skupić się na każdym z Was i uzyskać jak najlepszy efekt na fotografiach.

 

 

Studniówka – zdjęcia to najlepsza pamiątka

Organizacja studniówki to duże przedsięwzięcie, które generuje spore koszty. Wydatki te rozkładają się jednak na wielu uczestników i uczestniczek. Ponieważ jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i tak uroczyste, zdecydowanie warto zadbać o jego utrwalenie.

Fotografowaniem przyjęć okolicznościowych, a w tym właśnie studniówek, zajmuję się już od lat. Z perspektywy fotografa podpowiem, że wielu moich klientów niezwykle docenia materiały, które przygotowuję. Zdjęcia stanowią piękną pamiątkę, która nie traci na uroku z biegiem lat. Jeśli więc przed Wami studniówka Rzeszów i jego okolice są obszarem mojej działalności, ale chętnie dojadę również w inne miejsce. Zapraszam do przejrzenia mojego portfolio i do kontaktu.